Zapisz się na listę zainteresowanych Kongresem Regeneracja Miast 2023!

MIĘDZYNARODOWY KONGRES

REGENERACJA MIAST PRZEMYSŁOWYCH

 

22-23 czerwca 2021

EC1  Łódź – ul. Targowa 1/3 (stacjonarnie i online)


Międzynarodowy Kongres „Regeneracja Miast Przemysłowych” zajął się strategicznymi wyzwaniami przed jakimi stają współczesne aglomeracje przemysłowe konkurujące na arenie międzynarodowej. Problemy miast przemysłowych, które przeszły kryzysy i ciągle dostosowują się do nowych warunków są mniej lub bardziej znane. W takich miastach skoncentrowane są aktywności gospodarcze immamentnie związane z cyklami biznesowymi o różnej czasoprzestrzennej skali. Miasta przemysłowe w szczególny sposób podlegają także wielkim globalnym cyklom technologicznym, które zmieniają geografię impulsów rozwojowych szczególnie, gdy funkcje gospodarcze miast były i często nadal są uwarunkowane dostępnością i kosztami dostaw surowców i zasobów naturalnych. Dlatego kluczową kwestią kongresu było pytanie „Jak zachować trwałą zdolność do rozwoju miasta o tradycjach przemysłowych w oparciu o nowoczesną wytwórczość?”. Łódź jako miasto o dwustuletnich tradycjach przemysłowych jest doskonałym miejscem aby na to pytanie odpowiedać i konfrontować z rzeczywistością.

W Kongresie wzięło udział ponad 150 mówców z całego świata, oraz łącznie ponad 1000 uczestników (w EC1 i online). Materiały pokongresowe (w tym zdjęcia, nagrania i podsumowania) dostępne wkrótce. 

 

 

LOKALIZACJA

 

Jednym z ważnych obiektów architektonicznych w centrum miasta jest zespół budynków dawnej Elektrociepłowni Łódzkiej, w której obecnie działa instytucja kultury prowadzona przez Miasto Łódź i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi. Zrewitalizowany i rozbudowany kompleks EC1 pełni funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne. Jednocześnie stanowi ważny element Nowego Centrum Łodzi, łącząc tendencje architektoniczne z początku ubiegłego stulecia oraz nowoczesnego nurtu postindustrialnego. W założeniu EC1 to przestrzeń otwarta dla artystów różnych dziedzin i przystosowana do twórczości indywidualnej, warsztatów oraz imprez grupowych, z wymaganą do tego celu infrastrukturą. EC1 oferuje wydarzenia pozwalające mądrze i inspirująco spędzić wolny czas.

 

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Wydarzenie towarzyszące

21-25 czerwca 2021

FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH (online)

 


FOPA to świetna okazja do poznania najlepszych biur architektonicznych od kuchni, przyjrzenia się ich metodzie projektowej i badawczej oraz poznania najciekawszych architektów w ich środowisku pracy.

PROGRAM:
21 czerwca (poniedziałek), godzina 13:00 – MANDAWORKS – zaprasza Kinga Zemła
24 czerwca (czwartek), godzina 13:00 – 3DARCHITEKCI Z WIZJĄ – zaprasza Jakub Krzysztofik, Sylwia Krzysztofik
25 czerwca (piątek), godzina 13:00 – MEDUSA GROUP – zaprasza Przemo Łukasik

 

 

Wydarzenie towarzyszące

22 czerwca 2021, godz. 22:30

Pokaz świateł i mappingu – na żywo przy Planetarium


Przy okazji wydarzenia Regeneracja Miast, zaplanowaliśmy dla Was wyjątkowy pokaz multimedialny. Widowisko multimedialne zapewni spektakularne efekty wizualne, stanowiąc połączenie dzieła artystycznego z eventem rozrywkowym. Pokażemy Wam wizualną historię, w której swoje miejsce znajdzie także Łódź i jej zrewitalizowane obszary.

Pokaz odbędzie się na świeżym powietrzu, na terenie EC1 od strony ul. Targowej (wejście do Planetarium). Udział bezpłatny.

 

MÓWCY KONGRESU

REGENERACJA MIAST PRZEMYSŁOWYCH 2021

Dominika Bettman

Prezes Zarządu, Siemens Polska

Milla Bruneau

Dyrektor wykonawcza, Lahti – projekt Zielona Stolica Europy 2021

Naotoshi Nishida

Managing Director, Hitachi Europe Ltd

Piotr Uszok

Prezes Zarządu, Eko-Bryza; Prezydent Miasta Katowice w latach 1998 – 2014

Margrethe Vestager

WWiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej; Wiceprezes wykonawcza ds. Europy na miarę ery cyfrowej

OEES CITY LAB

 

Zapraszamy na działającą w ramach OEES Hub stronę platformy OEES CityLab, której celem jest powiązanie działań badawczych, analitycznych i wdrożeniowych oraz wspomaganie procesów transformacyjnych, które różne miasta muszą przejść, aby sprostać coraz większym globalnym zagrożeniom, w tym zmianom klimatu oraz konsekwencjom światowej pandemii. Konieczne staje się wypracowanie nowych adekwatnych form działania i współdziałania. Dotyczy to także ekspertów i środowisk eksperckich. Znaczenie wiedzy eksperckiej i zapotrzebowanie na nią rośnie i powinno rosnąć.

 

 

Rejestracja zakończona

Organizator

Współorganizator

KONTAKT


Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej

 

ul. ks. I. J. Skorupki 22

31-519 Kraków

 

regeneracjamiast@oees.pl

+48 534 881 236

WYDARZENIA REALIZOWANE W RAMACH RUCHU OPEN EYES ECONOMY

 

 

 

 

www.oees.pl